13 Şubat 2015 Cuma

4. YAŞ DOĞUM GÜNÜ
Cansu'mun aylar öncesinden "Benim doğum günüm ne zaman? Daha gelmedi mi? " gibi sorularının cevabını bulduğu gün... 03.01.2015 bu sene cumartesi gününe denk geldiği için ayrı bir mutluydum. Gününde doğum gününü kutlayabilecektik. Cansu'mun 2. yaş doğum gününü de Suadiye'deki Pelit Pastanelerinin Cafesi olan Zamane Kahvesi'nde yapmıştık. Hizmet kalitesinden, çalışanların güleryüzlülüğünden, ortamın rahatlığından çok memnun kalmıştık. Bu sene de hiç düşünmeden orada doğum gününü yapmaya karar verdim. Tabi iki ay önceden  03.01.2015 cumartesi sabah kahvaltısı için kafenin üst katını ayırttım. 


Eylül ayında süsleri almak için Eminönü'ne gitmiştim. Bu sene temamız prensesti .Onun için süslerim hazırdı zaten.  Üç yıldır doğum günleri fotoğraflarımızı çeken Mat fotoğrafçılıktan sevgili Serpil'i aradım. Ve hemen arkasından Cansu'ya ve arkadaşlarına eğlenceli bir doğum günü ortamı sağlayan sevgili  Nuri'nin de bizimle olacağını ayarlamış oldum. Bu sene başında Sindrella tiyatrosuna gitmiştik. Cansu Sindrella rolündeki ablayla resim çektirmişti. Oyundan sonra bana doğum gününde Sindrella kostümü giymek istediğini söyledi. Hatta ben "Emin misin kızım? Onun kıyafeti mavi renk sen hep pembe istiyordun dediğimde evet anneciğim mavi giymek istiyorum "dedi. İnternetten Disney'in Sindrella kostümlerini araştırdım. Açıkçası kalitelerine göre fiyatları çok yüksekti. Çünkü %100 naylonlar.Ve birçok yeri arayıp sormama rağmen Cansu'nun bedenini de bulamadım. Sonra aklıma Yağmur'un doğum gününde giydiği kıyafet geldi. Bilgen instagramdan sipariş verdiğini söylemişti. Ondan Dora Tasarım olduğunu öğrendim. Gerçekten harika tasarımları var. Sindrella kostümünü çok beğendim ve sadece Cansu'nun boyunu, kilosunu ve yaşını verdim. 2 hafta sonra Ankara'dan kargoyla kostümümüz geldi.Ve tam üstüne oturdu. 

Cansu yeni yıl çocuğu olduğu için bu yıl 2015 takvimi bastırmak istedim. Hem de gelen misafirlerimize hatıra olarak verebilirdim. Sevgili Serpil'e bunu söylediğimde o da bana Sindrella kostümüyle bir takvim tasarlayabileceğini söyledi. Kıyafetin geldiği gün Cansu'mun fotoğraflarını çektim. Serpil'e gönderdim. O da bu güzel tasarımı yaptı:)

        

Sevgili Serpil ayrıca sürpriz yapıp  poster de hazırlamış:)2. ve 3. yaş doğum günlerinde uçan balonlarla süsleme yapmıştık. Bu sene ben de ponpon modasına uydum. Renk renk grafon kağıtları alıp internetten de yapılışını öğrenip yapmaya çalıştım. İlk denemem olmasına rağmen fena olmadı galiba. Ne dersiniz:)
Bir de 4. yaş doğum günü olduğu için strafora 4 rakamı çizip, maket bıçağıyla kesip simli evalardan çiçek kalıpları hazırlayıp süsledim.


Öğretmenler odamızda yardımlarını esirgemeyen  canım arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum:)
Tabi ki doğum günü için davetiyemiz de hazırlandı:)


Cansu'mun sevgili arkadaşlarına da bir sürprizi vardı:) Onlara doğum gününe geldikleri için kum boyama hediye etti:)
Doğum gününden keyif dolu kareler:


Pinyatayı da prenses temalı olarak Eminönü'nden aldım. İçine doldurulan şekerleri, sakızları da oradan aldım.Pastamız  Pelit'ten Masal Şato'ydu.
Çocuklar kadar bizler de çok eğlendik. Doğum günlerini bahane edip aslında  ailemizle, dostlarımızla bir araya geliyoruz. Tüm sevdiklerimizle beraber olma fırsatı buluyoruz.  Bizi yalnız bırakmayan ailemize, sevdiklerimize çok teşekkür ediyoruz:) Sevgili Serpil'e de o güzel kalbiyle bu güzel fotoğrafları çektiği için çok teşekkür ediyorum:) Sağlıkla bir sonraki sene daha başka sürprizlerle bir arada olmak dileğiyle:)

3 yorum: